środa, 12 lipca 2017

Establishmentowi w pysk
Motto: Do Polski przyjechał komiwojażer, który skutecznie sprzedaje swój towar ludziom, którym w zamian obiecuje perkaliki.


Establishmentowi w pysk

Pierwsze pytania na konferencji prasowej Trump-Duda było podsumowaniem naszych czasów w pigułce. Z jednej strony energetyka i Korea Północna, która szykuje arsenał nuklearny, z drugiej gif, w którym prezydent USA boksuje się człowiekiem z logotypem CNN zamiast twarzy. Problemy z fake newsami i mediami na krajowym podwórku podkreślił również Andrzej Duda. Antyestablishmentowy sygnał wysłany z Warszawy nie mógł być silniejszy.

Antyestablishmentowy sygnał z Warszawy wysłał Trump, z Hamburga skrajna lewica. To w pigułce przedstawia stan ducha na świecie. Establishmentu i jego „liberalnej demokracji” mają już po dziurki w nosie wszyscy. I niech to wreszcie do Was dotrze. Już absolutnie nikt, poza kapitałem, nie popiera systemu, który rzekomo „nie ma alternatywy”. Teraz zobaczycie, że ma, i to nie jedną. 

Cud nad Wisłą

Oficjalnych danych jeszcze nie ma, ale Dziennik Gazeta Prawna pisze dziś opierając się na swoich źródłach w Ministerstwie Finansów, że mamy nadwyżkę. Comiesięczne dane o wykonaniu budżetu państwa są publikowane od 1991 roku. W tym czasie nigdy nie mieliśmy sytuacji, w której na półrocze dochody budżetu byłyby większe od jego wydatków.  Tym razem udało się to osiągnąć.

Już czekam na filipiki spółki Leszek Balcerowicz i synowie, czyli Petru z Rzońcą a potem, jeszcze Vincent Rostowski. Co byście nie mówili, fakt jednak zawsze zostanie faktem i przejdzie do historii. Nie ważne jak się wygrało, ważny jest wynik. 

Samotność długodystansowca

W chwili kiedy Obywatele RP odeszli z miejsca protestu, widziałem zmęczonego, otoczonego tysiącami policjantów, borowców i związkowymi bojówkami prezesa PiS, który podczas już 87. miesięcznicy nie ma kompletnie nic do powiedzenia. Prezes został niczym zdezorientowany toreador bez byka. 

I to jest odpowiedź na pytanie, co robić? Nic nie robić, zostawić Kaczyńskiego z „tematem” i będzie posprzątane. Kto dziś pamięta o JP2? Nastawiali tysiąc pomników a teraz nikt się nimi nie zajmuje. Nie ma żadnego pokolenia JP2, nie ma nic. Czas wyciera ślady i za chwilę, ten który miał zmienić cały świat, zostanie zupełnie zapomniany. To samo czeka Kaczyńskiego, tylko zostawcie go w spokoju. Niech „dochodzi” samotnie.

Biblia i wędrówka ludów

My martwimy się paroma tysiącami migrantów, podczas gdy stoimy w obliczu sytuacji w Afryce, która, jeśli nie będziemy interweniować, doprowadzi do biblijnej wędrówki ludów - powiedział szef PE, cytowany przez Ansę. Włoski polityk dodał: "Miliony osób wyruszą w drogę z Afryki subsaharyjskiej na północ". 

Dwie sprawy. Pierwsza nazywa się kolonialną spuścizną. To spada wyłącznie na barki tych krajów, które kolonie miały i które dalej z tego faktu czerpią korzyści, ich problem, nie nasz. I druga. Dopóki sami nie zrobią ze sobą i u siebie elementarnego porządku to nie ma mowy o żadnym masowym przyjmowaniu uchodźców ze swych własnych domów. To nie my mamy średnio po dziesięcioro dzieci, to nie my walczymy wszyscy ze wszystkimi, to nie my mamy do cna skorumpowane władze na każdym szczeblu. I nie my za nich to zmienimy. Już USA próbowało i wszyscy widzą jak to się skończyło, jest jeszcze gorzej. Ty, którzy mają inny pogląd polecam popatrzeć na globus, aby proporcje były właściwe, gdzie widać wyraźnie jak mała w stosunku do Afryki jest Europa. Nie jesteśmy w stanie utrzymać miliarda Afrykanów i basta. Nie ma takiej możliwości a wymaganie od nas, abyśmy zrezygnowali z dorobku własnej pracy na rzecz społeczeństw, które elementarnego porządku u siebie nie potrafią wprowadzić, to nie jest nadużycie, ale zbrodnia na własnych społeczeństwach. Nie jesteśmy własnością Brukselskich polityków, wprost przeciwnie, to oni mają dla nas pracować, dla nas a nie dla obywateli Afryki. 

Relocation breakdown

Z fali imigracji, która dotarła do Finlandii w ostatnich latach, co trzeci uchodźca otrzymał prawo azylu. Z ośrodków dla uchodźców zniknęło jednak 5 tys. osób. 

Po dwudziestu latach każdy „zniknięty” objawi się, jako co najmniej piętnastoosobowa rodzina w całości na zasiłkach społecznych. A za dwadzieścia kolejnych lat …

Inwestor ponad wszystko

Polska będzie musiała zapłacić ponad dwa miliardy złotych odszkodowania funduszowi inwestycyjnemu Abris Capital Partners. Taki jest finał trwającego trzy lata sporu dotyczącego wywłaszczenia funduszu z inwestycji w FM Bank. Decyzję w tej sprawie podjął Instytut Arbitrażowy przy Izbie Handlowej w Sztokholmie.

Oto „liberalna demokracja” w pełnej krasie. Jakieś anonimowe gremium, w zaciszu gabinetów, podjęło decyzję, że każdy z Polaków jest winien jakiejś grupie „inwestorów” 55 PLN. Ja nikomu nic nie jestem winien i nie zgadzam się, żeby mój kraj płacił za wyimaginowaną „utratę potencjalnych zysków”. Ten świat musi odejść, albo odejdziemy wszyscy. Dość tego. 

 Obywatelu szykuj portfel, „niezależność kosztuje”.

Mam nadzieję, że dostarczymy więcej gazu. Być może podniesiemy trochę cenę, ale będzie okej - rzucił Donald Trump na wspólnej konferencji z Andrzejem Dudą. Po czym wskazał na polskiego prezydenta i dodał, że to jednak twardy negocjator.

Wstępne obliczenia wskazują, że cena gazu z USA będzie wyższa, co najmniej o 80%. Przy tej cenie nasze firmy produkujące nawozy po prostu zbankrutują. Więc one dostaną gaz z Rosji w niższej cenie a ten z USA zostanie opłacony przez gospodarstwa domowe, wszyscy zapłacicie za te wygłupy w telewizji. 

A tymczasem w Chinach

Przedstawiciele regionu Liuzhou, będącego częścią regionu autonomicznego Kuangsi, ujawnili plany dotyczące budowy pierwszego leśnego miasta. Forest City będzie oddychać świeżym powietrzem, a bujna roślinność ma się znajdować w każdym możliwym miejscu, idealnie komponując się z zabudową mieszkalną, placówkami służby zdrowia czy lokalami usługowymi. Władze regionu Liuzhou zakładają, że leśne miasto będzie konsekwentnie rozbudowywane i już wkrótce wyznaczy podobny trend w innych częściach kraju. Zespoły miejskie oparte na zielonych miastach mają stanowić przykład, jak powinna wyglądać kooperacja na płaszczyźnie ekologiczno-urbanistycznej.
Forest City ma być połączone z innymi ośrodkami miejskimi superszybką koleją. Oddanie do użytku mieszkańców leśnej małej ojczyzny jest planowane w ciągu trzech najbliższych lat.

A tymczasem w USA, prezydent Donald Trump będzie „wskrzeszał” kopanie węgla kamiennego, huty i produkcję samochodów na benzynę. 

Mowa trawa

Przemawiając w tym tygodniu w czasie imprezy w Leeds, książę stwierdził, że młodzi ludzie są za bardzo uzależnieni od technologii. - Czytałem niedawno, że młodzi ludzie sprawdzają swoje telefony co najmniej 150 razy dziennie. Jestem pewien, że wszyscy mogliby stać się bardziej wydajni i skuteczni, gdybyśmy poświęcili chwilę na przemyślenia, zamiast gonić od jednej rzeczy do następnej - powiedział w czasie swojego wystąpienia.

Według niedawnego badania, samo posiadanie smartfona w zasięgu ręki zmniejsza zdolność poznawczą, niekorzystnie wpływa na zdolność mózgu i przetwarzania danych w danej chwili - informuje Independent.

Może sobie nawet książę krwi mówić, co chce. Oni i tak są już tak uzależnieni, że nic nie widzą i nic nie słyszą. A przede wszystkim nic nie czytają, poza swoimi „s-media” i różnymi „pudelkami”. I to miało być pokolenie, które zmieni świat. Puki co, trzeba już zaczynać budować masowo szpitale psychiatryczne. 

Mosul czy Aleppo?

Walki o Mosul, które położyły kres trzyletniemu panowaniu dżihadystów w mieście, trwały osiem miesięcy i znaczną część zabudowy zamieniły w ruiny.

Mosul wygląda po wyzwoleniu jak Warszawa w 1945 roku, jeszcze gorzej niż Aleppo. I gdzie głos „światowej opinii publicznej”? Co z Wami, sprzedajne media? Nie było polecenia, to nie piszemy?

A w dzikim kraju bez zmian.


Kup Mensil

Czy to nie czasem poseł Kaczyński nie krzyczał co miesiąc z drabinki,że dochodzi do prawdy??? On stale dochodzi i jeszcze będzie dochodził, bo dojść nie potrafi!!!!Biedny ten Kaczyński!!
Jarek, bądź twardy, kup Mensil.

Deserek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz